Политика

Обвинителката на СЈО Катица Јанева заедно со Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески Кичеец денеска седнаа на обвинителна клупа

Тројцата обвинети во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка Катица…