Видео

УФЦ: Хабиб Нурмагомедов го совлада Американецот Џастин Гејџи и среде ринг објави дека ја завршува кариерата (Видео)

Хабиб Нурмагомедов ја заврши кариерата откако го победи Џастин Гејџи. https://twitter.com/ufc/status/1320107607596695556?s=19 Хабиб синоќа го заврши…