СЕДИ ДОМА – БИДИ СЛИКАН (Фотогалерија)

Фоторепортерот од Битола и наш соработник Димитар Петковски направи фото акција во време кога има недостаток на спортски настани а препораките се да седиме дома тој ни ги доловува спортистите кои ги гледавме барем еднаш неделно по спортските терени.

Насловот на оваа фотогалерија е СЕДИ ДОМА – БИДИ СЛИКАН каде преку неговиот објектив можете да ги погледнете фудбалерите и стручниот штаб на Фудбалскиот Клуб Пелистер во овие денови на карантин.

Во фотогалеријата можете да ги погледнете најблиските на: Пашовски, Трајчевски, Исмаили, Драгарски, Илиевски, Димитровски како и поранешниот долгогодишен доктор на екипата на Пелистер , Зоран Лазаров како отпоздравува на нашиот објектив но и препорачува да се чуваме и да ги почитуваме препораките за седење дома.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски фотографии е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *