Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, за викенди ќе биде 24 часа

Мерката „полициски час“, наместо во 21 часот како што беше случај досега, од среда ќе почнува во 16 часот и ќе трае до пет часот наутро. Ова го напиша вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи на својот Фејсбук профил, како заклучок од денешната владина седница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *