Љоренте од Атлетико Мадрид на Твитер го испровоцира Ливерпул (фото)

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Маркос Љоренте кој воедно беше и најзаслужниот за триумфот на Атлетико против Ливерпул во осминафиналето од Лигата на шампионите направи несекојдневен гест но и провокација кон екс европскиот првак, Ливерпул. Тој едно од двете свои кучиња го нарече како стадионот на Ливерпул , Енфилд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *