Судир на 15 камиони во Бугарија, најмалку 2 мртви (Видео)

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа рано утрово на автопат во Бугарија. Повеќе луѓе се повредени – пренесуваат бугарските медиуми.

Во верижниот судар на 15 камиони кои се судрија кои патувале од Турција кон Западна Европа. Несреќата се случи кај градот Харманли на југоистокот на Бугарија.Според локалните медиуми, во регионот на Харманли имало густа магла, и најверојатно еден од возачите нагло сопрел по што останатите се забиле во него. Материјалната штета е огромна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *