Му било здодевно дома, анкетирал граѓани преку телефон за корона вирусот !

epa08152997 A passenger shows an illustration of the coronavirus on his mobile phone at Guangzhou airport in Guangzhou, Guangdong Province, China, 23 January 2020. The outbreak of coronavirus has so far claimed 17 lives and infected more than 550 others, according to media reports. Authorities in Wuhan announced on 23 January, a complete travel ban on residents of Wuhan in an effort to contain the spread of the virus. EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

Им нема крај на лудостите кои се случуваат во нашата држава, откако е воведена вонредна состојба поради ситуацијата со корона вирусот. До сега во државата има 430 случаи позитивни на корона вирусот. Како што пренесуваат одредени медиуми, пред околу две недели крушевчанец направил анеката на свои сограѓани преку телефон, поставувајќи им прашања во врска со корона вирусот.

„На 20.03.2020 во Полициска станица Крушево, П.Ј. од Крушево пријавил дека на 17.03.2020 во 12.31 часот телефонски бил исконтактиран од С.Н. од Крушево кој лажно се претставил дека се јавува од Центарот за јавно здравје Прилеп при што направил лажна анкета во врска со придржувањето кон мерките за заштита од Корона вирусот. Од полициски службеници од Полициска станица Крушево излезено е на местото на настанот и извршен е разговор со пријавениот и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираа од МВР за Фокус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *