Најдобрите 11 на Мурињо, еден коментар собра најмногу реакции (Фото)

Најдобрите 11-мина кои ги одбра Мурињо во својот тим наиде на серија реакции во фудбалската јавност . Има такви кои побараа низа на играчи како: Ибрахимович, Ето, Снајдер, Ешли Кол , Рамос заслужуваат а не се вклучени во најдобриот тим на “специјалниот”, додека пак во цела низа на коментари најмногу реакции собра коментарот на фан: Тимот кој Мурињо додека е менаџер го упропастил и од ѕвезди направил просечни играчи а токму тука беа споменати: Касиљас, Диара, Сахин, Де Бруин, Салах, Мата, Кака, Квадрадо, ПедроЛеон,Лукаку и Серхио Каналес. Во цела комуникација извесен фан додаде : Каде е легендата на Реал Мадрид , Раул ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *