Читателите на шпанскиот весник „Марка“ избраа “MARCA’s GOAT”, кој победи ?

Во големото финале на изборот угледниот весник „Марка“ во Шпанија се сретнаа Лионел Меси и Кристијано Роналдо а гласаа сите фанови и фудбалски љубители во Шпанија. Двете суперѕвезди се сретнаа во финале каде над 240.000 гласови отидоа на контото на Кристијано Роналдо кој беше победник и ја понесе наградата MARCA’s GOAT додека второпласиран беше Лионел Меси кој зачудувачки освои помалку гласови од првиот ас на Јувентус , со освоени 209.000 гласови . Во изборот имаше и мало финале каде дуел имаа бразилскиот Роналдо и аргентинскиот Марадона а третото место го освоил Роналдо Назарио де Лима со 51% од гласовите а за Марадона биле 49% , за двете поранешни легенди во фудбалот гласале над 400.000 читатели. Во продолжение графички приказ како течело гласањето од првото коло па се до финале.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *