По случајот во Штип – Изјава на таткото за својот син (Видео)

Новинарот Фуркан Салиу од ТВ Клан на својот Твитер профил објави краток исечок од разговорот со таткото на еден од осомничените за насилството во Штип.

Двајцата штипјани кои навредувале и претепале 21-годишна девојка среде бел ден во влез на станбена зграда, а целиот случај го снимиле на мобилен, по што видеото се најде на социјалните мрежи, денеска се приведени во полициска станица во Штип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *