Ајакс објави пост со Серхио Рамос, шпанецот “возврати” со иста мерa (ФОТО)

Холандскиот клуб со пост на својот твитер профил се обиде да го “понижи” Серхио Рамос . Минатата сезона во Лигата на шампионите Ајакс го победи Реал Мадрид со убедливи 4-1 на Бернабеу, а на тој меч не играше Серхио Рамос кој беше на трибините и снимаше документарец за себе.

Серхио Рамос по неколку часови му возврати на твиот на Ајакс, тој стави твит со четири трофеи од Лигата на шампионите и го поздрави холандскиот клуб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *