Се потсетуваме: Фантастичната атмосфера во салата “Боро Чурлевски” не’ му помогна на Е.Пелистер да го помине Нексе (Видео)

Полната сала Боро Чурлевски и верните Чкембари беа главниот адут на домашните ракометари во дуелот со Нексе но не успеаа да се пласираат понатаму и да му закажат дуел на скопски Вардар односно вечиот ривал од Скопје. Гостинскиот тренер и помошник на Лино Червар во Хрватската репрезентација ,Хорват на прес конференцијата по мечот нагласи дека одамна не’ видел ваква ракометна публика која треба да ја негуваме и чуваме со подобри резултати во иднина, претходно својата наклонетост кон битолската публика исто така изрази и тренерот на Татран Прешов , Славко Голужа . Како се навиваше во вчера од првиот до последниот миг погледнете во галеријата која следи .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *