Јувентус и во време на криза преговара со потенцијални засилувања !

Бордот на директори на Јувентус преговара во моменти на изолација и прекин на сите спортски натпревари за левиот бек на Реал Мадрид , Марсело. Марсело со Јувентус е поврзуван подолго време откако Кристиано Роналдо го напушти Мадрид а во фудбалската јавност е добро познато нивното пријателство .

Шпекулациите денес излегоа во култниот весник МАРКА каде тие претпоставуаа дека Јуве го има договорено потписот на Марсело а една од причините ја наведуваат дека имаат само еден лев бек во екипата а тоа е Алекс Сандро .

Марсело има уште две години со својот Реал Мадрид а јавно изјави дека нема да му стои на неговиот пат и тренерот и поранешен играч на Јувентус , Зинедин Зидан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *