Пандев со порака #СедиДома , граѓани ги повикуваат да донираат (Фото)

Пораката на капитенот на А репрезентација , Горан Пандев на официјалната страна на ФФМ за почитување на пораките за самоизолација и седење дома . Граѓани во коментар ги повикуваат тој и сите останати звезди да донираат во нашите болници или здравството што поточно му пишуваат подолу на фесјбук линкот на ФФМ.

Порака на капитенот на А репрезентација… #СедиДома 🏠 🇲🇰 ____________________________________________#СедиДома #ИгратаЕдома #СитеДома #ВежбајОдДома #СедиСиДома

Posted by Фудбалска Репрезентација на Македонија on Friday, 27 March 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *