Поранешен претседател на италијански фудбалски клуб почина на 37 години

Андреа Мичели, поранешениот претседател на италијанскиот третолигаш Перголетесе почина од Ковид-19 информираа италијанските медиуми.

Мичели беше на чело на овој клуб кога Перголетесе ја освои титулата во Серија Д и се пласираше во еден ранг погоре. Челното место на клубот го напушти пред четири години, а сега на само 37 години го загуби животот од опасниот Коронавирус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *