Поранешен претседател на Реал Мадрид почина од Корона Вирусот

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Лоренцо Санс, почина вечерва во клиника во шпанскиот главен град, губејќи ја битката со коронавирусот.

Лоренцо Санс беше претседател на Реал Мадрид во периодот од 1995 до 2000 година, период во кој се освоени две титули во ЛШ, со победите над Јувентус и Валенсија во финалињата од елитното европско натпреварување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *