Трет играч од Јувентус позитивен на Ковид-19

По Блез Матуиди и Даниеле Ругани кои беа позитивни на корона вирус , денес на својот инстаграм профил со објава се огласи и звездата на Јувентус , Паоло Дибала. Тој со неговата девојка која исто така е позитивна на корона вирусот во дворот во нивната куќа во Торино се фотографираа и ја известија светската фудбалска јавност .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *