Официјално: Македонија – Косово на 4. Јуни

Македонската А фудбалска репрезентација на 4. Јуни на Националната арена ќе се соочи со репрезентацијата на Косово во плеј – оф дуелот за пласман на Европското првенство 2021 се новите термини за одигрување . Ако нашата селекција биде подобра од Косово потоа на 9. Јуни ќе игра во финалето за пласман за нас првиот европски пласман.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *