Фантастичната битолска публика и верните Чкембари секогаш со Пелистер (Фотогалерија+Видео)

Полната сала Боро Чурлевски и верните Чкембари беа главниот адут на домаќините вчера на дуелот со Нексе но не успеаја да го евалуираат со пласман во 1/4 финалето и двобој со вечниот ривал , скопски Вардар . Гостинскиот тренер и помошник на Лино Червар во Хрватската репрезентација на прес конференцијата по мечот нагласи дека одамна не видел ваква ракометна публика која треба да ја негуваме и чуваме со подобри резултати во иднина, претходно својата наклонетост кон битолската публика исто така изрази и тренерот на Татран Прешов , Славко Голужа . Како се навиваше во вчера од првиот до последниот миг погледнете во галеријата која следи .

ФОТО : И.Кочов

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *