Пирова победа на Еурофарм Пелистер, Нексе на дуел со Вардар

Ракометарите на Еурофарм Пелистер победија со 24-22 но и покрај сите обиди и добрата игра завршија со тесна победа од два гола над хрватскиот противник во Сеха Лигата. Избраниците на Жељко Бабиќ имаа плус три на полувреме (13-10), потоа во вториот дел во неколку наврати имаа и предност од четири голови, ама тоа темпо не го задржаа, противникот се врати во игра и дојде до резултат со кој обезбеди четвртфинале со Вардар.

eurofarm-fanovi

Јотиќ со 5 гола беше прв стрелец, Митревски имаше 8 одбрани. На спротивната страна Северец даде 5 погодоци, додека голманот Цар запиша 11 интервенции.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *