Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија која бара лек против Ковид-19

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes, пренесе МИА.

Тоа е компанија што развива медицински третмани против Ковид-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published.