ЕЛЕМ со голман играч до победа над Пивара Скопје

Пивара Скопје 2-7(1-4) ЕЛЕМ

Пивара Скопје: Марко Магденовски 23’ Гелчо Кировски 3’
ЕЛЕМ: Влатко Петровски 9’ 10’ 36’ Роберт Здравковски 2’ 4’ Тихо Груевски 36’ Горан Николов 39’

Одличен старт за екипата на ЕЛЕМ во дуелот со Пивара Скопје во првиот натпревар од 10 коло на Бизнис Лига на Македонија. ЕЛЕМ го започна натпреварот со голман играч кој го изкористи за да створи вишок во нападот, ова им донесе брзо водство уште во 2та минута преку Роберт Здравковски. Екипата на Пивара успеа во 3та минута да го израмни резултатот но отворената играта на ЕЛЕМ и носеше костантни шанси за гол кој ги искористија за зголемување на водството и сигурна предност од 1-4 на полувремето. На стартот на второто полувреме екипата на Пивара Скопје успеа да го намали водствто на ЕЛЕМ со погодокот на Магденовски од далечина кој го изненади противничкиот голман. Сепак екипата на ЕЛЕМ одлично ја постави својата одбрана и го затвори престапот до нивниот гол а со брзи контра напади успеаваше да реализира за сигруна победа до 2-7.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *