ФОТОГАЛЕРИЈА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – СПОРТИНГ 31-25

Екипата на Еурофарм Пелистер одигра брилијантна ракометна партија и со домашна победа над Спортинг Лисабон (31-25) по шест одиграни кола го презеде второто место во групата Д во Европската лига на ЕХФ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *