Македонската пресметка заврши со катастрофален пораз за Пелистер против МЗТ Скопје во АБА2 лигата! (Видео)

Кошаркарите на МЗТ Скопје дојдоа до втората победа во третиот меч сезонава во АБА2-лигата и тоа во дуелот со македонскиот претставник Пелистер од Битола со (80-64), која победа ја донесоа најмногу благодарение на фантастичната игра во втората четвртина која ја добија со 33-12.

И двата македонски тима во првите две кола во АБА2 имаат идентичен скор, по една победа и пораз.  Пелистер на стартот загуби од Ловќен (85:105), а потоа славеше над Сутјеска (93:73), додека МЗТ Скопје беше поуспешен од Младост (97:90), а загуби од рогашка (80:64).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *