Полина Тасева сними спот за песната ОГЛЕДАЛО

Атрактивната пејачка Полина Тасева  изминатиов викенд повторно нè почести со нов видео запис, овој пат за баладата „Огледало“ со која настапи на годинешниот „Макфест 2021“. Иако не освои награда, таа остави силен впечаток со раскошниот глас, убедливиот сценски настап и раскошниот стајлинг. Музиката и текстот за песната се на Полина и Иван Петровски, кој ги потпишува и аражманот и продукцијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *