Пет лица се повредени во автобусот со работници што утрово се преврте во Битола

Пет лица се полесно повредени и се надвор од животна опасност во сообраќајната несреќа во која автобус полн со работници од фабриката „Кромберг и Шуберт“ рано утрово се излизга и се преверте во ендек во близина на индустриската зона Жабени кај Битола. С

Пет лица се повредени во автобусот со работници што утрово се преврте во Битола – telma.com.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.