Почина Чарли Вотс, тапанарот на „Ролинг Стоунс“

Чарли Вотс, тапанарот кого многумина го сметаа за ‘рбетот на американскиот рок бенд „Ролинг стоунс“, почина во вторникот на 80-годишна возраст.

Лондонскиот публицист Бернард Доерти соопшти дека Вотс починал мирно во лондонска болница опкружен со неговото семејство. Причината за смртта не е наведена.

„Чарли беше сакан сопруг, татко и дедо, а исто така и како член на Rolling Stones, еден од најголемите тапанари на неговата генерација,“ рече Доерти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *