Македонија оди на светско првенство во Египет

Македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство во Египет кое стартува утре. Нашиот најдобар национален состав ќе оди на местото на Чешка.

Најновата информација дека оваа селекција нема друг избор, освен да се откаже поради позитивни на ковид 19.

Македонија во овој случај ќе биде во групата Г заедно со Египет, Шведска и Чиле.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *