Силниот ветер откорна дрво во населбата Карпош

Силниот ветер кој претпладнево на моменти го имаше и во Битола, урна дрво во населбата Карпош.

Метеоролозите за денеска прогнозираа дека на повеќе места ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, на места со брзина од околу 70 км/час.

Фото: Агим Џело

Извор: ТВ Тера Битола

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *