КК Пелистер, Трајковски: Со помош на сите со наша работа, се изборивме за прво место на полусезона во кошарка! (Видео)

Пелистер одигра фантастична есен во Првата кошаркарска лига и заврши на првото место на табелата со максимални 12 бодови и во новата 2021 година ќе влезе како единствена непоразена екипа.

Во изјава за медиумите, капитенот Бојан Трајковски вели дека со помош на сите, со работа и со тренерот заедно се избориле за првото место на полусезона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *