ТВ21: Земјотресот во Скопје забележан и во преносот на натпреварот Работнички – Пелистер (Видео)

Земјотрес со јачина од 3,9 степени по Рихтер попладнево во 14 часот и 9 минути го стресе Скопје.

Земјотресот бил забележан и преку камерата која вршела пренос на фудбалскиот натпревар меѓу Работнички и Пелистер.

Имено, во видеото објавено на социјалните мрежи, може да се забележи тресење на камерата за време на преносот, а овој момент е и посочен и од коментаторот на натпреварот.

https://www.facebook.com/673190229477851/posts/2112104982253028/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *