Прилепчанец излeтал од патот, со тешки телеcни повpeди заврши во болницa!

На 29.11.2020 во 01:10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, прилепско, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата Х.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп.

Увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *