Тасевски: Да зборуваш за легализација на ганџа кога здравството ти е на респиратор

Актерот Сашо Тасевски реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев кој во интервју за Дојче веле најави легализација на марихуаната.

„…По триесет луѓе да ти умираат дневно од ковид.
Здравствениот систем да ти е на респиратори, во длабок колапс.

Да ти се заканува асимилација на народот којшто го водиш, зашто ко теле си ветувал по комшии и ридови и долини, без грам мозок за последиците од тоа.

А, ти блебеташ за легализација на ганџа која, ќе мора сите да ја купуваат само од тебе.
Браво“ – пишува Тасевски на Фејсбук

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *