Џенова го слави Горан Пандев ( Видео )

Капитенот на македонската репрезентација одлично се снајде во 86. минута и во пад со гради постигна победнички гол за својот тим против Сасуоло и му донесе прв триумф на Џенова по дури 10 натпревари во Сериа А за победата од 2-1 погоди и екс репрезентативецот на Италија ,Доменико Кришито.

Гранде Пандев и на 37 години има голема желба да се надигрува а во случајов имаше и многу среќа и го постигна еден од најретките негови голови како што тој изјави по мечот и бог му помогнал при постигнувањето на погодокот но и на неговата Џенова . Пандев го запиша неговиот четврти погодок оваа сезона за трета победа на Џенова а прва во 2020 година .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *