На која ТВ може да се проследи дуелот меѓу Македонија и Грузија ако тоа не е МРТ?

Дуелот меѓу Македонија и Грузија, љубителите на фудбалот во Македонија и регионот ќе можат да го проследат низ директен пренос на Спортклуб 1.

Регионалниот спортски канал, има договор со МТВ  за пренос од финалето меѓу Грузија и Македонија на 12 ноември во Тбилиси, но не и за групната фаза од тековната сезона во Лигата на нации.

Вечерва  пренос од мечот од Скопје меѓу Македонија и Грузија ќе биде емитуван единствено на Спортклуб 1 со македонски коментатор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *