Вчера во Битола се славеше пласманот во финалето и шансата за место на ЕП 2021 година (Видео)

Македонија го победи Косово и конечно шанса да се пласираме на некој голем настан. Нашите најдобри фудбалери на момент направија да заборавиме и на пандемијата коронавирус и на сите проблеми. Вчеравечер во Битола се слави пласманот во финалето и шансата за пласман на ЕП 2021 година во центарот на градот.

🇲🇰👏 БИТОЛА СЛАВИ, МАКЕДОНИЈА СЛАВИ 🇲🇰👏

Gepostet von И моето дете ќе навива за Пелистер am Donnerstag, 8. Oktober 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *