Пелистер се извиши на врвот

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД, 14. КОЛО

Охрид – Кадино 3-2

Велазерими – Кораби 1-0

Гостивар – Пелистер 0-2

Дрита – Лабуништа 1-0

Скопје – Вардар Форино 3-0

Пелистер е есенскиот шампион во Втората лига – Запад откако во последното коло славеше на гостувањето против Гостивар со 0-2. Филип Бошковски во 20. минута и Благојче Главевски во 45. минута донесоа победа за Пелистер.

Табела – Втора МФЛ – Запад – Коло 14

ТимПозКолоПобНерПорГ.Р.Поени
ФК ПЕЛИСТЕР1137331124
ФК ЛАБУНИШТА 2011213733824
ФК СКОПЈЕ313715222
ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77413643-122
КФГ ГОСТИВАР513544319
ФК ВАРДАР с.Форино613535418
ФК КОРАБИ713535118
ФК ДРИТА813526017
ФК КАДИНО913238-139
ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС1013229-158

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *