Кошарка: Пелистер надигран од Кожув

Кожув како гостин го доби Пелистер со 80-66 и тоа во дуел најдобар и најефикасен беше репрезентативецот Бобан Стајиќ со 21 поен, 2 скокови и 4 асистенции. За Пелистерци најефикасни беа Антон Казарновски со 14 и Владимир Враниќ со 12 постигнати коша.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *