Tопло време со температурa до 33 степени

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во крајните источни делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 16, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени. УВ=9

Во Битола, сончево и топло со мала до умерена облачност. Температурата 13/27 степени.

Под влијание на топла воздушна маса од југ следува период на значително потопло време. Локално во попладневните часови ќе има краткотраен пороен дожд проследен со грмежи и услови за изолирана појава на град.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *