Кошарка : Убедлива победа на Пелистерци во Скопје

Со резултат 71:95 во корист на КК „Пелистер“, битолчаните славеа победа над КК „Вардар“ во Скопје. Пелистерци убедливо доминираа во текот на скоро целиот натпревар , како што можи да се види од разултатите по четвртини (11-25/18-30/16-20/26-20).

За Пелистер најпрецизен беше Враниќ со 21 поен, потоа Мекиќ-18, Цветковски-15, Казарновски-13, Пенов-10, Зекири-9, Трсунов-3 и Думиќ, Обедниковски и Голубовиќ по 2 кошеви.

КК „Пелистер“ наредниот викенд ја очекува екипата на Кожув.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *