Ракомет: Пелистерци домаќини на РК „Струга“

Младата екипа на ракометниот клуб „Пелистер“ во 16 часот ја пречекува екипата на „Струга“. „Пелистер“ после 4 последователни порази очекува победа врз пулените на бившиот пелистерец Наумче Мојсоски. Стружани исто така имат негатвен скор во претходниот период и се наоѓаат на последното место на табелата , додека битолчаните се на 7 позиција.

Во секој случај очекуваме интересен натпревар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *