Гулевски продолжува со КК Пелистер нов играч Нацевски

Битолчанецот и дете на Пелистер, Бане Гулевски го продолжи договорот со КК Пелистер на уште една сезона.

По една сезона во Академија ФМП, крилото Даниел Нацевски потпиша договор со екипата на Пелистер.

24-годишниот кошаркар кој минатата сезона имаше одлична минутажа во екипата на Академија ФМП е уште едно во низата засилувања кои ги обезбеди битолскиот тим.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *