ТЕТОВЕЦ СО НОЖ НАПАДНАЛ ДЕЦА ПРЕД ЗГРАДА

На 10.07.2020 во 22.15 часот Д.Р.(43) од Тетово пријавил дека во Тетово, на ул.„Благоја Тоска“, додека неговиот малолетен внук заедно со другарите си играле пред зграда, С.Е.(61) од Тетово почнал да трча по нив, држејќи во раката нож.

 Тој бил приведен и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *