Елмас: Горд на мене и на мојата Македонија

Македонската сениорска репрезентација успеа да слави над Словенија со 2-1 и да ги задржи шансите за висок пласман во групата Г од квалификациите за Европското првенство.

Дефинитивно наш најдобар играч на националната арена „Тодор Проески“ беше Елиф Елмас кој ги постигна двата гола или севкупно сега има четири во овој циклус. За оваа партија Елмас доби комплименти од селекторот, соиграчите, јавноста, а тој пак на социјалните мрежи врати со една кратка ама јасна порака:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *