Во пресрет на Рамазан Бајрам се ожени поглаварот на ИВЗ

Се ожени поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ) Сулејман Реџепи.

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од венчавката, која се одржа во пресрет на празникот Рамазан Бајрам.

Новата сопруга на Реџепи е Емина Јетиши од Скопје, која е дел од огранокот на ДУИ во Студеничани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *