Митевски и Дац ја запеаа клупската химна на Кометал по повод полнолетството на големиот трофеј (ВИДЕО)

На денешен ден пред 18 години Кометал Ѓорче Петров ја покори Европа, стана шампион на континентот и го донесе најголемиот клупски успех во Македонија дотогаш. 

На 19. мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров го победи Херц во финалето и дојде до титулата Европски шампион. По тој повод Александар Митевски и Драган Спасов – Дац, заедно со ракометарките од златната генерација на Кометал повторно ја запееа химната „Кометал Шампионе“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *