ДЕТАЛИ ЗА ПРООНАЈДЕНОТО ТЕЛО на патот кон резерватот „Јасен“

Полициски службеници од СВР Скопје вчера околу 19 часот при вршење обиколка на местото викано „Осој“ во атарот на село Чајлане, покрај карпата во каменоломот што се наоѓа на патот кон резерватот „Јасен“, пронашле човечки череп.

Како што соопшти МВР, денеска увидна екипа од СВР Скопје, во присуство на јавен обвинител и лекар од Институтот за судска медицина и криминалистика, изврши увид на местото на настанот, а телото е ископано, подигнато и предадено за обдукција.

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО ВО ГРОБНИЦА на патот кон Козјак (ФОТО) https://vecer.mk/node/496836

Posted by Вечер on Saturday, 16 May 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *