Вести

Спорт

Колумни

Вести

ПРОМЕНИТЕ ВО БИТОЛА СЕ РЕАЛИЗИРААТ ВО СОРАБОТКА СО ГРАЃАНИТЕ – РАБОТНА СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ КОЊАНОВСКИ И МУЦУНСКИ

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски и градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, денес во Битола имаа работен состанок на кој разговараа за промените во...

Советот на Општина Новаци ја одржа 11 тата седница

Советот на Општина Новаци денеска ја одржа 11-тата седница на која на дневен ред се разгледаа околу четириесеттина точки. По усвојувањето на записникот од претходната...

Детска кино програма во „Кино Манаки“

ЈОУ Културен и информативен центар - БитолаВи најавува Детска кино програма во „Кино Манаки“ Со особена возбуда ја најавуваме детската филмска програма во „Кино Манаки“...

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА ВО ПОСЕТА НА РЕГИОНАЛНАТА ДЕПОНИЈА ВО КОЖАНИ

На покана на Министерството за животна средина и просторно планирање, денеска членови на советот на општините Битола и Новаци и жители од овие општини, имаа...

ТАРТАН ПАТЕКА ЗА БИТОЛЧАНИ ЗАЛОЖБА НА ОПШТИНА БИТОЛА И АТЛЕТСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Атлетичарите од Атлетскиот клуб „Олимп“ од Битола, со силна лична волја и поддршка од тренерот Демир Даутовски и покрај тоа што немаат идеални услови за...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЊАНОВСКИ ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА МЗТ ИНЖЕНЕРИНГ

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денес ја посети фирмата МЗТ Инженеринг, каде имаше средба со директорот Иван Ангелин и раководителката на одделот „Ролформинг“, Билјана...

Спорт

ТАРТАН ПАТЕКА ЗА БИТОЛЧАНИ ЗАЛОЖБА НА ОПШТИНА БИТОЛА И АТЛЕТСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Атлетичарите од Атлетскиот клуб „Олимп“ од Битола, со силна лична волја и поддршка од тренерот Демир Даутовски и покрај тоа што немаат идеални услови за...

Џонсон Мети со голман играч не успеаа да го изненадат ЕЛЕМ

ЕЛЕМ 7-1 Џонсон Мети ЕЛЕМ: Александар Радевски 25’ 32’ 37’ Александар Аврамовски 9’ 36’ Роберт Здравковски 5’ Тихо Груевски 20’Џонсон Мети: Христијан Стојановски 15’ Во...

Прекинат мечот помеѓу КК Гостивар и КК Пелистер

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2nqz89n086f7oRJ2h46Q5rn4Nz_kXmAJILRhD_cvmdsYFfniud_RRqC3s&v=kOQqrFHOxHo&feature=youtu.be Кошаркарскиот натпревар помеѓу КК Гостивар и КК Пелистер после настанат инцидент е прекинат во последанта четвртина при водство на домаќинот КК Гостивар (65-62). Се...

Турнир во баскет “STREETBALL 2022”

Денес на денот на Македонскот знаме, на ракометното игралиште во Битола, се одржа турнирот во Баскет "STREETBALL 2022", во организација на Комисија за спорт на...

Со битолската фудбалска легенда Томе Пачовски

Нашиот близок соработник Димитар Петковски го посети битолчанецот Томе Пачовски кој е поранешен капитен на нашата најдобра фудбалска репрезентација на Македонија, а сега е тренер...